Két éremmel tér haza Mani a Dakar-raliról

A közel 450 kilométeres útból 200 kilométer volt a mért szakasz.

A szatmári Gyenes Emánuel pedig nagyon jól ment, 2 óra 45 perc és 35 másodperc alatt teljesítette a távot. Az eredménye a 12. futam rangsorában a 22 helyet jelentette. Első helyezett lett viszont a Malle Moto kategóriában, a Maratonban pedig harmadikként ért célba.

Az összetett versenyben egy helyet lépett előre, ez pedig azt jelenti, hogy az Autonet Motorcycle Team versenyzője számára a 23. helyezéssel ért véget az idei Dakar-rali. A pokolian nehéz terepviszonyokat és bonyolult navigációt jelentő mért szakaszokat 56 óra, 6 perc és 28 másodperc alatt gyűrte le. Az első helyért a motorosok között az utolsó pillanatig szoros volt a verseny, amit végül az argentin Kevin Benavides nyert meg.

A szatmári motoros számára fontos Malle Moto kategóriában, ahol a járgányukat a versenyzők maguk szervizelik, Mani a második helyen végzett Arunas Gelazninkas mögött. Bár egy órás hátránnyal lett második, a két motoros között távolról sem ekkora a különbség – gondoljunk csak arra, hogy Gyenes egy meghibásodott apró alkatrész miatt az egyik futamon több mint fél órát vesztett…

A fontos alkatrészeket nem cserélő versenyzők, azaz a Maraton kategória résztvevői közül is másodikként fejezte be a versenyt Gyenes Emánuel. A 11. futamot követő álláshoz képest nem változott a tabella. A kategóriában szinte végig első spanyol Tosha Schareina lett az első, Gyenes a második, a lengyel Konrad Dabrowski pedig a harmadik.

A motorosok közül 101-en vágtak neki a világ egyik legnehezebb versenyének, és csupán 63-an fejezték be azt. Ezért tisztelet jár az utolsó helyezett botswana-i állampolgárként induló James Alexandernek is, aki kétszer annyi idő alatt teljesítette a mért szakaszokat, mint Mani. Az első helyezetthez képest 66 és fél órával gyengébben teljesített, igaz ebben benne van a 7 órányi büntetés is, amit a verseny során hozott össze. Az 50 éves Alexandernek a motorozás mellett az ironman-versenyek is a hobbyjai közé tartoznak.

Az idei Dakar-ralit a quadosok közül az argentin Manuel Andujar nyerte meg, az autósok versenyében a Stephane Peterhansel – Edouard Boulanger páros lett az első.