Hazatért a szatmári Dakar-legenda. Mutatjuk, hogy fogadták munkatársai Gyenes Emánuelt - VIDEÓ

Az Autonet Motorcycle Team versenyzője, mindannyiunk Manija a tőle megszokott szerénységgel fogadta a gratulációk özönét, majd megköszönte mindazok támogatását, akik mindvégig mellette álltak és hittek benne. Az optimizmusra pedig magának Maninak is óriási szüksége volt, hiszen a koronavírus-járvány által beárnyékolt 2020-as esztendő egy hatalmas akadályt gördített a motoros elé. Egy júniusi baleset következtében több ponton is eltört a lába, a sérülés pedig hosszú hónapokkal visszavetette a Dakarra való felkészülést, mi több, maga a részvétel is kérdésessé vált.

A KTM nyergébe csak egy hosszas felépülési időszak után ülhetett vissza először, viszont onnantól nem volt megállás: a motoros egyre biztosabb volt benne, hogy 2021 januárjában ő is ott fog állni a dzsiddai rajtvonalnál. Elsődleges célja az volt, hogy épségben végigmotorozza a rengeteg kihívást tartogató távot, ám a puszta részvételnél végül jóval több jutott Maninak.

A Dakar mezőnye január 3-án startolt el a szaúd-arábiai Dzsiddából, a versenyzők pedig 12 etap és közel 8 ezer megtett kilométer után január 15-én érkeztek vissza a Vörös-tenger partján található városba. Ahogyan azt Gyenes is hangsúlyozta, a szervezők ez alkalommal sem könnyítették meg a nevezők dolgát, sőt, a szatmári motoros szerint az idei kiadás volt pályafutásának legnehezebb Dakarja. Ebben természetesen nem csak a 2020-as sérülésnek volt nagy szerepe, hanem annak is, hogy a szervezők számos változtatással készültek az idei évre. Az útikönyveket például csak a startpisztoly eldördülése előtt mintegy 20 perccel adták át a versenyzőknek, a követendő, sokszor teljesen ismeretlen terepeken áthaladó nyomvonal pedig valóságos dűnetengereken, végtelen mennyiségű sziklán és tevefő-csomókon vezetett keresztül.

Mondanunk sem kell, Szaúd-Arábia ismét kemény próba elé állította a gépet és vezetőjét egyaránt. Ennek ellenére az immár 11. alkalommal rajtvonalhoz álló Gyenes Emánuel a számára oly fontos Malle Moto, tehát a műszaki asszisztencia nélkül teljesítendő kategóriában, illetve a Maratonban is második helyen zárt, összesítettben pedig a szintén elismerésre méltó 23. helyet mondhatja magáénak.

Arról, hogy miként sikerült Maninak leküzdenie a verseny során jelentkező akadályokat, és milyen volt két hétnyi megfeszített tempó után végre begördülni a célba, a motoros részletes beszámolót tartott.